A Kinizsi Juniális a családok és az összetartozás ünnepe

A falvak és városok vetélkedőjét rendezte meg június 10-én Fábiánsebestyénben a Kinizsi Zrt. Farkas Sándor országgyűlési képviselő hívta meg a választó körzetébe tartozó településeket és két vendégcsapatot Mezhegyesről valamint Üllésről a már hagyományos Kinizsi Juniálisra, ahol tréfás vetélkedőket is tartottak.A Kinizsi vándordíjat Baks vihette haza, második helyre került Pusztaszer, a harmadik pedig Tömörkény lett. Az eseményen minden település asztalt állított. Balástya asztalát régi hagyományok szerint terítették meg, és a községünkre jellemző zöldségekkel díszítették. Virágh István balástyai ragut főzött a településünket képviselő, Ujvári László polgármester és Juhász Jenő alpolgármester által vezetett csapatnak.

Fotók: Smith Alexandra és Vida-Szűcs István